Usuwanie kamienia nazębnego u psa

zdrowe zęby psa

Dbając o zdrowie naszych psów, nie możemy zapominać o codziennej higienie ich jamy ustnej oraz o regularnym sprawdzaniu stanu ich uzębienia. Odkładający się kamień nazębny to zjawisko, którego nie należy lekceważyć, gdyż nieleczony, może powodować choroby zębów i dziąseł, oraz wpłynąć negatywnie na zdrowie całego organizmu naszego pupila. W celu usunięcia nagromadzonego kamienia nazębnego najlepiej udać się do weterynarza lub dobrego salonu dla psów, gdzie odpowiednio przeszkolona osoba w sprawny i bezbolesny sposób wykona czyszczenie zębów psa.

Jak rozpoznać kamień nazębny u psa

Każdego dnia na powierzchni zębów zwierzęcia odkładają się resztki jedzenia, które są pożywką dla bakterii. Prowadzi to do tworzenia się płytki nazębnej, która po pewnym czasie twardnieje, tworząc kamień nazębny o szarawym lub brązowym zabarwieniu. Kamień najczęściej tworzy się w pobliżu dziąseł i po wewnętrznej stronie zębów. W efekcie namnażania się bakterii w jamie ustnej pojawia się bardzo nieprzyjemny zapach z pyska, a w przypadku nieleczenia, może doprowadzić do utraty zębów, powodować depresję u psa oraz inne dolegliwości ze strony organów wewnętrznych.

Dlatego ważne jest, aby dbać o higienę jamy ustnej naszych ukochanych zwierząt i regularnie czyścić psu zęby. Czyszczenie kamienia u psa powinno być rutynowym obowiązkiem każdego właściciela.

Ultradźwiękowa szczoteczka Cleany Teeth

W salonie dla psów Łapy 4 przeprowadzamy zabieg usuwania kamienia nazębnego za pomocą innowacyjnej szczoteczki ultradźwiękowej Cleany Teeth. Jest to zabieg zupełnie bezbolesny, dzięki czemu nie wymaga znieczulenia. Szczoteczka nie powoduje wibracji, ruchu ani hałasu, co sprawia, że podczas czyszczenia zębów psy nie stresują się i nie boją. Dzięki ultradźwiękom szczoteczka potrafi czyścić zęby nawet w miejscach bardzo trudno dostępnych, do których nie dociera jej włosie.

Cały zabieg trwa ok. 60-90 minut w zależności od ilości nazbieranego kamienia, zachowania psa oraz jego wielkości. Po zabiegu należy przeprowadzić czyszczenie psich zębów z kamienia maksymalnie do 90 dni. Czas trwania ok. 30 min.

Profilaktycznie zabieg ten należy przeprowadzić raz na 2-3 miesiące.

Czyszczenie kamienia za pomocą ultradźwięków jest polecane zarówno dla psów małych jak i dużych, a efektem są zdrowe zęby i dziąsła oraz odświeżony oddech naszego psa.

Ceny zabiegów są orientacyjne ze względu na stan włosa i stopień agresywności psa. Po więcej szczegółów sprawdź nasz cennik.

Zadbaj o stan zębów swojego pupila i skorzystaj z usług naszego salonu, a Twój pies odwdzięczy Ci się pięknym zdrowym uśmiechem przez wiele lat!

Skontaktuj się z nami!

Umów Wizytę