Trymowanie - na czym polega?

Trymowanie czworonoga jest zabiegiem, sprowadzającym się do ręcznego usuwania, przerośniętego, martwego włosa.
Trymowanie w naszym salonie odbywa się z dbałością o bezpieczeństwo i komfort Twojego pupila, tak aby zapewnić mu jak najlepszą pielęgnację, która sprowadza się do ręcznego usuwania nadmiaru włosów u psa.

trymowanie psów

Czy mój pies potrzebuje trymowania?

W tym przypadku decydującą kwestią jest typ włosa, a nie konkretna rasa psa. Często zdarza się, że pupile bez rodowodu kwalifikują się do zabiegu trymowania, a nie strzyżenia. Czworonogi rasowe charakteryzują się określony typem włosa, dlatego też doświadczeni fryzjerzy mogą bez problemu zaoferować im właściwą pielęgnację. Rodzaj okrywy włosowej, wymagającej trymowania, charakteryzuje się dwoma rodzajami włosów: gęstym i miękkim podszerstkiem, a także wierzchnim włosem okrywowym.

Na czym polega trymowanie?

Strzyżenie maszynką opiera się na skróceniu lub zgoleniu włosowej okrywy psa, nie usuwając jednocześnie całości włosa.
Przycinanie różni się od trymowania tym, że ten drugi zabieg wykonywany jest ręcznie, a włos zostaje usunięty wraz z gotowym do wyjęcia, dojrzałym korzeniem, umożliwiając jednocześnie wzrost zdrowego włosa. Skóra psa jest odpowiednio ukrwiona, zachowany jest także właściwy poziom cyrkulacji powietrza.

Trymowanie? Tylko w sprawdzonym salonie

Prawidłowe wykonanie zabiegu trymowania bez wątpienia wymaga właściwych umiejętności.

Profesjonalny salon zagwarantuje wysoką jakość wykonania zabiegu, a także zadba o niezbędne kwestie bezpieczeństwa. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wykonywana pielęgnacja nie sprawi bólu Twojemu pupilowi.

Decydujesz się na trymowanie psa? Pamiętaj o tym, aby co najmniej 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem powstrzymać się od kąpieli psa. Należy pamiętać także o tym, że trymowanie jest niezwykle czasochłonnym zabiegiem i trzeba wziąć pod uwagę fakt, że może potrwać około 2-4 godz. Nie da się ukryć, że pielęgnacja psa to jeden z najważniejszych obowiązków, jakie muszą spełniać właścicieli czworonogów.
Warto skorzystać z profesjonalnych usług salonu dla psów, aby poznać tajniki właściwej pielęgnacji

pies

Dzięki trymowaniu zadbasz o zdrową kondycję skóry Twojego pupila.

łapa

Nie martw się, zabieg trymowania jest bezbolesny.

kość

Podaruj Twojemu pupilowi to, co najlepsze!

Skontaktuj się z nami!

Umów Wizytę Umów Wizytę