Wyczesywanie psa

W naszym salonie wykonujemy także wyczesywanie. Jest to pielęgnacyjny zabieg, przeprowadzany często zamiast strzyżenia u wielu ras, takich jak np. samojed, husky czy owczarek niemiecki. W taki oto sposób pies traci nadmiar sierści, a Ty zyskujesz pewność, że nie będzie się ona zbierać na meblach czy podłodze. Przed wyczesywaniem, groomer używa profesjonalnej suszarki o dużej mocy, która znacząca wpływa na ułatwienie zabiegu.

usuwanie martwego włosa

Na czym polega wyczesywanie?

W trakcie suszenia groomer rozpoczyna proces czesania sierści. Za pomocą odpowiednich grzebieni i szczotek rozczesuje sfilcowane pasma i kołtuny. Jeżeli sierść Twojego pupila jest w świetnej kondycji dzięki przygotowaniu jej podczas kąpieli i suszenia – wyczesywanie przebiega sprawnie. Jeśli jednak piesek ma sporo kołtunów, szczególnie na brzuszku, pod pachami czy w obszarze pyszczka, czas ten ulega wydłużeniu.

Nie taka suszarka straszna…

Zdarza się, że w czasie zabiegu, piesek boi się suszarki – jej dźwięku bądź podmuchu powietrza, dlaczego wykwalifikowani groomerzy, stopniowo zaczną przyzwyczajać czworonoga do tej czynności, im młodszy piesek, tym szybciej oswoi się z pierwszymi zabiegami.

Wydawać by się mogło, że wyczesywanie wpływa jedynie na estetykę i urodę naszego pieska, ale nic bardziej mylnego. To, czy nasz czworonóg jest właściwie wyczesany, przekłada się nie tylko na jego urok i wdzięk, ale przede wszystkim na zdrowie. Odpowiednio przeprowadzony zabieg suszenia i wyczesywania to szansa na zapewnienie jak największego wyeksponowania piękna z sierści. Usprawni to również doskonałe strzyżenie pupila.

Wyczesywanie – o czym pamiętać?

Jeśli chcemy, aby nasz pupil mógł cieszyć się piękną i zdrową sierścią, powinniśmy wyposażyć się w niezbędne narzędzia i akcesoria groomerskie, dzięki którym zapewnimy mu optymalne utrzymanie sierści. Często jednak nie mamy do dyspozycji tak dużej ilości czasu i nie posiadamy zdolności i umiejętności do bezpiecznego wykonania takiej czynności, dlatego lepiej jest powierzyć ją specjalistom.

W profesjonalnym salonie to groomer zadba o dobór odpowiednich technik i narzędzi, dlatego nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego pupila. Niezwykle ważną kwestią jest także optymalne dosuszenie pieska. Niedosuszona sierść może stanowić przyczynę infekcji, podrażnień i zapaleń skóry. Jeśli sierść nie zostanie dokładnie osuszona, u długowłosych piesków mogą powstawać pierwsze kołtuny i pasma sfilcowanej sierści.

łapa

Zapewniając pupilowi profesjonalne wyczesywanie, jego sierść zyskuje blask i zdrowy wygląd.

pies

Zadbany i zdrowy piesek to szczęśliwy piesek! Pamiętaj o tym, decydując się na zabiegi w naszym salonie.

apteczka

Podczas wykonywania zabiegów w naszym salonie, Twój pupil posiada najlepsza opiekę.

Skontaktuj się z nami!

Umów Wizytę Umów Wizytę