Jesteśmy na Booksy.

Obcinanie Pazurów

Konieczność skracania paznokci u psa zachodzi najczęściej wówczas, gdy nasz pupil ściera je w niewystarczającym stopniu podczas codziennych aktywności. Pominięcie tego etapu pielęgnacji u psa, może generować szereg uporczywych schorzeń, sprawiających pieskowi ból. Wówczas konieczna jest wizyta u weterynarza i bezzwłoczne rozpoczęcie leczenia. Regularne obcinanie pazurów wpływa na zdrowie i codzienny komfort pieska.

Pazury u psa – dlaczego trzeba je obcinać?

Pupile, które spędzają większość czasu w domowym zaciszu, nie mają możliwości, aby w sposób naturalny zetrzeć rosnące pazury. Nawet jeśli zwierzę chodzi na spacery, to znacznie częściej przemierza trasę, korzystając z trawiastych, bądź piaszczystych obszarów, które stanowią łagodną warstwę dla jego poduszek, jednak wskutek tego nie dochodzi do znacznego skrócenia pazurów. Często też wiek lub kondycja pieska nie pozwala mu na przebycie tak długiej drogi, która pozwoliłaby mu na optymalne skrócenie pazurów.

Skorzystaj z profesjonalnego obcięcia pazurów w salonie fryzjerskim. Wykwalifikowani psi fryzjerzy zaopiekują się łapkami Twojego pupila, dzięki doświadczeniu, które posiadają, obcięcie pazurów u Twojego pupila odbędzie się z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

To nie takie łatwe…

Jak wiadomo, na rynku istnieje mnóstwo akcesoriów do skrócenia psich pazurów, jak również niemało porad, dzięki którym można wykonać ten zabieg w domu, jednak w momencie nieprawidłowego skrócenia pazura, może dojść do skręcenia, nacisku, a tym samym zmiażdżenia, wskutek czego pupil odczuwa ból, może reagować agresywnie i zniechęcać się do takich zabiegów w przyszłości.

To dla zdrowia pupila

Ponieważ paznokieć zbudowany jest z części zarówno żywej, jak i martwej, aby prawidłowo skrócić jego długość, należy naruszyć również część żywej, w której są nerwy i naczynia krwionośne, więc uszkodzenie ich może przynieść zwierzęciu ogromny ból i zakończyć się krwawieniem.

Aby temu zapobiec i nie krzywdzić nieopatrznie swojego pupila, warto umówić się na wizytę do groomera, który posiada cały szereg specjalistycznych narzędzi, umożliwiających zminimalizowanie dyskomfortu pieska w czasie przeprowadzania zabiegu.

łapa

Doświadczony psi groomer bezpiecznie skróci pazury Twojego pieska.

pies

Jeśli chcesz zapewnić pupilowi komfort i zadbać o jego zdrowie, skorzystaj!

apteczka

Opieka nad pupilem to obowiązek jego właściciela, zapewnij mu więc jak najlepsze warunki.

Skontaktuj się z nami!

Umów Wizytę Umów Wizytę